Borsanın Dev Enerji Şirketi Sözleşmeye İmzayı Attı: Ziraat Bankası İhalesi Sonrası Yatırımcılar Hiç Bu Kadar Sevinmemişti

Hollanda merkezli ortaklığı Smart Global üzerinden ABD’de Smart Green Energy unvanlı yeni bir şirket kuran Borsanın Türk şirketi Smart Enerji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yaklaşık 84 milyon lira değerinde iş anlaşmasına vardı.

İşte KAP açıklaması:

Şirketimiz mühendislik , ürün satışı ve/veya kurulum yaptığı GES projelerine ilişkin olarak ; Orta ve Yüksek Gerilim Hatları Mühendislik ve Kurulumu için de son dönemde hizmet vermektedir. Bu çerçevede mevcut ile ilgili olarak KDV Hariç 2.550.000,00 USD (83.889.441,00 TL) tutarında Dağıtım Merkezi ve Mühendislik, Tedarik, Montaj, Test, Devreye Alma ve Kabul Hizmetleri Anahtar Teslim Yapım İşi Sözleşmesi imzalanmış olup ilk ödemesi 28.06.2024 (bugün) tarihinde tahsil edilmiştir.

ZİRAAT BANKASI’NDAN DEV İHALE KAZANMIŞTI

Smart Güneş Enerjisi, Ziraat Bankası’nın 1.053 milyar TL bedelli güneş enerjisi santrali ihalesini geçtiğimiz Mart ayında kazandı. Bu ihalenin büyüklüğü şirketin 2023 yılının dokuz aylık hasılatının dörtte biri kadar büyük bir projeydi.

Şirket aynı zamanda bu yılın başında ABD’de şirket kurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir